Kādu nedēļu atpakaļ Rīgā notika pasaulē ievērojamā Japānas pētnieka un ūdens kristālu fotogrāfiju autora Dr. Masaru Emoto meistarklase "Ūdens vēstījumi", tā kā man tur sanāca pabūt tad pastāstīšu īsumā kādi iespaidi.


Masaru Emoto ar saviem pētījumiem ieguvis pasaules slavu, pierādot, ka pozitīva informācija rada skaistus un harmoniskus ūdens kristālus, bet negatīva - neglītas formas kristālus. Šī bija M.Emoto pirmā Latvijas vizīte un tā norisinājā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. 

Latvijas iedzīvotāji iepazina M.Emoto iznākot grāmatai "Ūdens noslēpums" latviešu valodā, 2010.gadā, gan arī pateicoties populārajai filmai krievu valodā "Lielais ūdens noslēpums", kuru iesaku noskatīties:
http://memoryw.com/page.php?id=56&ss

Lekcija bija interesanta, prezentācijas veidā M.Emoto rādija uz ekrāna pētījumus ar bildēm, video un shematiskiem attēliem, stāstīdams Japāņu valodā, kas tika pārtulkota ar tiešo tulkojumu Latviešu un Lietuviešu valodās. Lekcija bija labi apmeklēta, lai arī ieejas maksa bija 38LVL, LU aula bija gandrīz pilna.

Es šīm ūdens lietām ticu, taču līdz galam mani tas viss nepārliecināja, jo kad bija laiks jautājumu uzdošanai Emoto kungs netika galā ar jautājumiem, kā gribētos, vai nu valodas barjera, vai nepareizi saprasta būtība, katrā ziņā izskatās, ka sperts šajā visā ir tikai mazs solītis un nevar pagaidām viennozīmīgi atbildēt uz visiem šiem daudzajiem jautājumiem. Bet jautājumi ir tik daudz...

Tika arī nogaršots strukturētais ūdens: http://memoryw.com/

Pilns lekcijas audio ieraksts Latviešu valodā pieejams šeit:
 
 
Aizvadītajā nedēļas nogalē 13 cilvēki/paziņas/draugi devāmies apceļot Igaunijas salas divu ar pus dienu garumā. Tika veikti 1042km ar auto, pārcelšanās ar 3 prāmjiem un veikta 3 Igaunijas salu apskate: Muhu, Saaremaa, Hiiumaa. Apskatot šo salu dažādos objektus: Etnogrāviskais brīvdabas muzejs, Meteorītu ezeri, Kuresāres pils, Pandas stāvkrasts, Kipu bāka, kā arī vairākas citas bākas, Anglas dzirnavas, "Estonia" prāmja piemiņas vieta, Kassari pussala 2km šaura gara strēmele jūrā.

Vēlāk taps arī video...
Šeit bildes, spiežot uz bildēm var atvērt lielākā izmērā un arī pārējās:
 
 
Bāc tikai šodien atklāju, ka internetā var sekot līdzi, kā Expedition čaļiem iet Arhangeļskā, un ar visu aprakstu, bildēm... praktiski var sekot līdzi onlainā!!! 12.Augustā šie jau plāno būt atpakaļ Rīgā.  Šeit  jeepclub.lv forums ar aprakstu un bildēm: http://ej.uz/pd7
Picture

 Pārpublicētās bildes no
http://jeepclub.lv
Šeit!

 
 
Sadomājām ar kolēģiem 9.jūlija piektdienā pēc darba pavizināties ar smailēm pa Rīgu, bija interesanti redzēt Rīgu no cita skatu punkta...

Mārtiņa Pakalniņa apraksts:

Piektdien piekritu pēkšņai idejai pabraukt ar divvietīgām plastmasas smailītēm pa Rīgu. Konkrēti - no Andrejsalas pāri pa Daugavu, tad pa Zunda kanālu gar Ķīpsalas otru pusi līdz Swedbankai, tad pāri Daugavai līdz tirgum un tad pa Rīgas kanālu atpakaļ līdz Andrejsalai. Ceļojums interesants, iesaku visiem! Zunda kanāls vispār liekas kā cita pasaule. Nogrimuši un sarusējuši kuģu vraki, gulbji, pīles, koka smarža no zāģētavas, krastā urlas, kas tusējas ar 2-litrīgajiem aliņiem, ūdensrozes (arī baltās!), klusums un pilnīgs miers... Peldot garām Swedbankai pārņem silta sajūta, ka es jau laivā, bet tajā lielajā mājā simtiem cilvēku mani apskauž sēžot savos pelēkajos ofisos pie pelēkajiem datoriem... Tālāk peldot pāri Daugavai jāuzmanās no kuģīšiem, kuru atiksme izrādās tomēr ir diezgan intensīva. Nu un brauciena krāšņākā daļa protams ir Rīgas kanāls. Cilvēki smaida, fotografē un māj ar rokām. Tirgus rajonā zem tiltiem bomžu guļamrajons - guļvietas iekārtotas ne viena vien. Vēl zem kāda tilta ir maza metāla cilpa, kurā izmanīgākie kāzinieki saāķējuši savas piekaramās atslēgas. Pie viena noskaidrojām labāko vietu alus dzeršanai pilsētā - zem tiltiņa, kas savieno Kongresu namu un bioloģijas fakultāti. Tur mierīgi sēž čalīši un malko. Pašvaldības policija tur arī nelien un var skatīties uz garām slīdošajām laivām un kuģīšiem un mierīgi trekterēt. Pēc tam gar Brīvostas ēku jau pa otru kanāla galu ārā un nonākam pavisam citā pasaulē - Andrejsalā. Pasaulē, kur stāv grezni auto un dažāda izmēra jahtas. Pasaulē, kur slāvu meitenes starp sasistām pudelēm, tukšām alus bundžām un citiem atkritumiem izklājušas uz betona savus dvielīšus mierīgi sauļojas. Pasaulē, kur skandināvi pa tiešo no prāmja skrien uz "spirits and wine outlet" un grābj šmigu tādiem kvantumiem, itkā mūžā šņabi nebūtu redzējuši. Izlavierējot pa vidu tam visam cauri nonākam izejas punktā un braucioens ir beidzies. Tā gandrīz nemanot ir pagājušas apmēram divas stundas. Jūtu, ka saulē ir mazliet apdegusi seja un iespējams no airēšanas rīt sāpēs rokas (kas patiesībā tā nemaz nebija). Mazā plastmasas smailīte izrādās stabilāka, nekā sākumā liekas un kaut arī airēju ar tādu pirmo reizi mūžā, liekas ka lai apgāztos, vajag ļoti censties. Drēbes gan izkāpjot ir no šļakatām slapjas, bet karstajā saulē ātri paspēj izžūt. Vēl viens pārsteigums mani sagaida maksājot par braucienu - izrādās, ka minētā cena, ir jāmaksā nevis no personas, bet gan par laivu, kas manā gadijumā nozīmē, ka tā jādala ar 2.

Iesaku arī Tev pamēģināt šo piedzīvojumu. Sīkāka info te: http://luzumpunkts.lv/index.php?option=com_content… Mans fotoaparāts tā arī palika somā ne reizi neizvilkts. Baudīju ar acīm un iesaku darīt Jums tieši tāpat. Ceru, ka Mareks K. pēc iespējas ātrāk samontēs savu megafilmu...

P.S.
Šajā tekstā speciāli ir atstātas drukas un stila kļūdas lai tiem, kas savu laiku pavada meklējot tās manos tekstos, šoreiz nenāktos vilties.
 
 
Gaisa tilts
Šodien ar kārtas numuru "30" kopā ar vairākiem "Diždanča" dalībniekiem piedalījos 5.vienotības velobraucienā, kas norisinājās Jelgavā. Bija ap 270 dalībniekiem, kas devās mazā 7km pārbraucienā un finišā piedalījās dažāda veida sportiskās aktivitātēs, tādā veidā popularizējot velo  kustību Jelgavā.
http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/1?id=121&news_id=8937
http://www.zz.lv/news/article.html?xml_id=22527
Picture
Es
 
 
Atšķirībā no pagājušā gada šogad tomēr piedalījos ikgadējajās Svētes upes tīrīšanas sacensībās, ko organizēja jauniešu organizācija "Do it creative". Ļoti vērtīgs un foršs pasākums.
Vairāk informācijas šeit: http://copebundzu.wordpress.com
Bet to, kā mums gāja vari apskatīt šeit zemāk.

 
 
Picture
Piedzīvojumu ekspedīcija "1000 jūdzes" arī šogad 2010.gadā ir saņēmusi Nacionālo TV skatītaju balvu "ZELTA VILNIS" par raidījuma ciklu "1000 jūdzes Indijā"! Vairāk lasiet "Rīgas Viļņi" Nr.17
www.qfilma.lv

 
 
Var taču noveikties :) Tikko no debesīm man uz galvas uzkrita VIP biļete uz Metallica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Piedzīvojumu ekspedīcijas 1000 jūdzes Mjanmā sērijas tagad pieejamas arī internetā:
Qfilma.lv vai ŠEIT!
 
 
Ir tapusi 1000 jūdžu himna "Vēl neatklāts"!
Dziesmas tapšanā piedalījās:
Kārlis Kazāks- balss, akustiskā ģitāra. trompetes, ģīga.
Kaspars Tobis- akordeons, klavieres, sitamie instrumenti
Egons Reiters- uzlaboja garstāvokli
Expedition vīri- drusku filmēja, un arī nefilmēja
Noklausīties var arī: http://www.kazaks.lv