Šoreiz mana bloga virsraksts ļoti atbilst 2011.gada 19.marta pasākumam, kad man bija iespēja piepildīt vienu no sapņiem un pamēģināt, kas ir skeletons.
Siguldas trasē ar skeletonu mūs iepazīstināja pats Vankūveras olimpisko spēļu vicečempions, divkārtējais Pasaules kausa ieguvējs un Eiropas čempions, tagad arī Pasaules čempions Martins Dukurs ar brāli Tomasu Dukuru un tēvu Daini Dukuru. Liels Paldies viņiem par šo iespēju!
Šeit video, kā mums gāja:
 
 
Baigais prieks, ka manas pilsētas futbola komanda ir, kā paraugs visām citām virslīgas komandām PR jomā. Viņi ir pirmie, kas izveidojuši futbolistu ētikas kodeksu, zem kura paši parakstās un pārkāpšanas gadījumā tiem jārēķinās ar soda naudām 5 - 100LVL. Interesanti būs paskatīties, kā tas tiks ievērots, bet skaists solis ir sperts. Futbolisti mēģinās laukumā nelamāties, tādējādi iespējams piesaistīt spēlēm arī ģimenes ar bērniem, lai jau no mazotnes ieaudzinātu mīlestību pret sportu. FK Jelgava pirms sezonas izvirza arī citus sakarīgus mērķus.
Jelgavnieki.lv video:
Sportacentrs.com video:
 
 
Baigi dīvaini paliek, kad izlasi, ka tikko Gudauri gājis bojā tūrists no Čehijas. Lavīnas dēļ... Nesen paši tur bijām un pašam nācās 2 reizes izjust sniega sakrišanas skaņu un plaisu...

Лавина (Новости Гудаури)2011-03-09 23:07 http://www.gudauri.ru/
В горах зимнего курорта Гудаури (Грузия, около 90 км от Тбилиси) сегодня под мощной снежной лавиной погиб турист из Чехии. По информации руководителя службы по чрезвычайным ситуациям региона Мцхета-Мтианети Гии Абуашвили, от схода лавины пострадали еще несколько человек. По словам Г.Абуашвили, тело погибшего туриста удалось обнаружить вскоре после схода лавины, поиск же остальных продолжается.


 
 
Šodien mājās atgriezās Gruzijas kalnu iekarošanas komandas pēdējie 2 dalībnieki, kas tur uzturējās visilgāk no mūsu komandas 20.Feb. – 07.Mar. 2011. Jāsaka, ka man ar šīm 9 dienām Gudauri kalnu ciematā pilnīgi pietika, jo neesmu nekāds super ūber krutais snovotājs un uz kalna pavadīju 7 dienas snovojot. Kopā bijām forša kompānija 21 cilvēks no Latvijas ar dažādiem avioreisu atgriešanās datumiem (kopā 3 grupiņas). 

Lidojām ar AirBaltic, vismaz es pus gadu iepriekš iegādājos aviobiļeti par 140 LVL turp/atpakaļ (Iekļauta 1 reģistrējamā bagāžas vienība). Naktī izlidojām un pēc 3h 30min nosēdāmies Tbilisi, kur jau bija agrs rīts, jo Latvijai ar Gruziju ir 2h laika starpība.Lidostā mūs ar 2 busiņiem sagaidīja saimnieks Rezo, kuram bijām pasūtījuši transfēru uz Gudauri. Diezgan ilgu laiku aizņēma slēpju un dēļu somu uzkrāmēšana uz jumta, sākumā likās, ka visas mūsu mantas nemaz nevar saiet šajos transporta līdzekļos, bet beigās viss izdevās un devāmies ceļā.

Tbilisi naktī ir skaista, izgaismotās baznīcas un mājas, manuprāt, skaistāk, kā dienā. Taču nogurums ņēma virsroku un pa ceļam snauduļojām. Gudauri no Tbilisi atrodas 120km attālumā, ko veicām laikam 3h, pa ceļam piestājot vietējā veikalā un pie bankomāta, kur izņemt vietējo naudu – Larus.

Iebraucām no pavasara ziemā, visapkārt sniegotie kalni, bija skaidrs, ka tuvumā jau mūsu mērķis. Biju redzējis Rezo mitekli jau internetā, tāpēc biju gatavs tam, ko ieraudzīšu, taču jāsaka, ka internetā šis miteklis izskatījās pat mazliet bēdīgāk. Īsumā raksturojot – kojas. Ko tad vairāk vajag? Ēst uztaisa, ir kur pārnakšņot, jo dienu jau tāpat uz kalna pavada. Man patika.

Saimnieks no rīta bija sagādājis brokastis un protams rītu sākām ar paštaisīto vīnu J Pēc brokastīm devāmies uz kalna, lai jau pirmā diena būtu maksimāli izmantota. Dēļa man nebija, biju nolēmis to īrēt uz kalna, turpat pie pacēlāja izīrēju Rosignol pūdera (zivs) dēli iesākumā uz 5 dienām, līdz ar to nokaulējot mazliet cenu. Nogurums un negulētā nakts nelika par sevi manīt tiklīdz sākām braukt, redzamība nebija spīdoša, bet pabraukt varēja.

Tā mēs īsumā nosnovojām 5 dienas, kur sestajā paņēmām pauzīti, lai visas dienas garumā būvētu sniega Iglu (Igloo) un vakarā tajā sarīkotu balli ar ietilpību 21-22 cilvēki.

Nākamajā dienā visa komanda bijām sarunājuši doties ekskursijā uz Gori pilsētu un dažām citām vietām, arī šis brauciens izdevās ar atgriešanos vēlu vakarā.

Un nākamajā dienā pēc laika prognozēm jau zinājām, ka jābūt saulainam laikam, tā arī bija. Visi devāmies uz kalnu lai baudītu pūderi un nogāzes…

Nemanot bija pagājušas šīs 9 dienas Gruzijā, taču noteikti zinu, ka Gruzija ir valsts, kurā ir vērts arī atgriezties un ne tikai ziemā, bet arī rudenī, kad gatavas vīnogas un viss ir zaļš.

Cenas:

Dzīvošana 25$ par nakti „Rezo hut”
http://www.gudauri.ru/page.php?id=65
(brokastis/vakariņas) = 13 LVL diena
Pacēlājs 28 Lari dienā / 18 Lari pus diena = 9,33 LVL diena
Dēļa noma uz kalna 25 Lari diena = 8,33 LVL diena
Transfērs Lidosta – Gudauri – Lidosta 30$ = 15 LVL
Aviobiļete RIX – TBS – RIX = 140 LVL
Pirts citā viesnīcā 1h 10 Lari no cilvēka = 3,33 LVL